Zahradní vodopády

Hydroizolace jezírka

Jezírka

Proto abychom v jezírku udrželi vodu používáme k jeho izolaci folie, které jsou k tomuto účelu určeny. Jezírková folie musí splňovat podmínky kvalitního UV filtru, aby měla dlouhou životnost, podílu PVC ohledně svařitelnosti a nezávadnost pro vodní živočichy a rostliny.

Vyvarujte se proto náhražkám těchto neznačkových fólií převážně vyráběných z recyklátů, které mají velmi špatnou svařitelnost a nízkou životnost.

Preferujeme

Nejrozšířenější a námi nejoblíbenější je PVC folie české výroby Fatra Aquaplast. Tuto folii používáme pro její dobrou cenu, výbornou svařitelnost a dlouhou životnost(Aquaplast 805 1,5mm životnost min. 20 let)

Folie svařujeme v pásech profesionálními horkovzdušnými dmychadly , přesah pásů musí být minimálně 5cm. Po celkovém svaření se provádí kontrola sváru, poté se sváry ošetří zálivkou.

Ochrana hydroizolace

Pro ochranu proti proražení folie používáme podkladovou geotextilii, která nám také zabraňuje prorůstání kořenů nebo případnému vniku hlodavců. Geotextilii také pokládáme na již svařenou folii v místech s kde skládáme kamenivo, štěrky nebo oblázky. V místech s velkým zatížením i v několika vrstvách.