Jezírka animace

Zahradní jezírka

Jezírka

Jezírko realizované jako koupací přináší svým majitelům skvělé zážitky v letních a sluných dnech. Koupání v zahradním jezírku v chemicky neupravené vodě Vás tak více přiblíží k přírodě.

Koupací jezírko je vhodné pro alergiky a osoby s kožním onemocněním. Jezírka všeobecně jsou využitelná celoročně a na zimu se nevypouští.

Jezírka dle Vašich představ

Naším cílem je vytvořit zákazníkovi takové prostředí, v kterém se bude cítit dobře, kde si bude moci odpočinout od celodenního schonu , relaxovat u jezírka, pozorovat pohyb vody a veškeré živočichy a rostlinstvo které k vodě patří. Velmi důležité je co od jezírka očekáváte, jezírko okrasné, jezírko koupací, s malou osádkou ryb, nebo pokud patříte k milovníkům ryb ať jako vášnivý rybář nebo akvarista jezírko pro chov ryb(KOI kapr,pstruh, jeseter, veslonos…). Jezírko provedené v každé z těchto variant se stane opravdovou dominantou Vaší zahrady nebo pozemku.

Údržba jezírka

Jezírka

Zahradní jezírko funguje na principu neustálé cirkulace vody za přispění kvalitních čerpadel k tomu určených v dnešní době i energeticky úsporných. Čistotu vody v jezírku zajištuje správně sestavený filtrační systém v kterém se zachycují mechanické nečistoty (mechanický filtr) a za přispění speciálních filtračních materiálů a přínosných bakterií k čištění biologickému(biologický filtr), nedílnou součástí filtrace jsou i UV lampy různých výkonů a velikostí. Neméně důležité je do jezírka dodávat kyslík za pomocí vzduchovacích dmychadel nebo trysek, obzvláště u jezírek s osádkou ryb a v teplých letních měsících. Více informací zde...

Abychom zabránili úniku vody je zapotřebí jezírko izolovat. Hydroizolaci jezírka provádíme za pomoci podkladové geotextilie nejčastěji 300g/m2 a kvalitní PVC folie síly 1,5mm převážně Aguaplast 805(UV ochrana, životnost min. 20let). Folii a geotextilii svařujeme horkým vzduchem speciálními horkovzdušnými dmychadly. Tímto způsobem se vyvaří celé jezírko a dosáhneme tak pravidelných a úhledných tvarů jezírka bez ohybů a fald v kterých by se zachycovali nečistoty. Více informací zde...

Doplňky k jezírku

Jezírka

K zahradnímu jezírku neodmyslitelně patří prvky z kamene, ať ve formě zídek ,pramenišť, vodopádů nebo kamených vstupů a schodů. Důležité je vhodné zvolení kamene a jeho celkového zapadnutí do celkového rázu okolí jezírka a krajiny. Dalším vhodným prvkem u jezírka je dřevěné molo, které je v mnoha případech situováno jako zakrytí filtrace jezírka. Často volenými druhy dřeva jsou sibiřský modřín, dub a týk.

V poslední řadě nesmíme zapomenout na výsadbu vodních rostlin, které nám jezírko oživí a skrášlí. Vodní rostliny volně vsadíme do štěrků nebo oblázků za přispění speciálních substrátů. Vodní rostliny sázíme do určitých hloubek , které dané rostlině vyhovují.